مجله هنری

مس و پرداز

مس و پرداز چیست؟

مس و پرداز را می­ توان نقاشی روی بدنه مسی تعریف­ کرد. هنرمندان برای طراحی تزئین قسمت های مورد نظر بدنه، از طرح های سنتی و ایرانی و معمولا با رنگ های آبی لاجوردی و فیروزه ای استفاده می­ کنند که نمایان گر فرهنگ کهن و اصیل ایرانی است. پرداز روی مس یکی از محبوب ترین نمونه های صنایع دستی ایران است که در سال های اخیر بخاطر تلفیق سبک جدید و قدیم روی محصولات، پرداز روی مس طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. پرداز روی مس را می­توان تلفیقی از هنر میناکاری با مس پرداخت شده در نظر گرفت. این محصولات گزینه مناسب، ارزش مند و چشم گیری برای هدیه دادن محسوب می­ شوند. مجموعه صنایع دستی آقاجانی به عنوان مبدع و خالق این سبک از محصولات صنایع دستی ایرانی می­باشد. ما مفتخریم که با خلق این نوع از محصولات صنایع دستی که بر پایه هنرهای سنتی ایرانی و تلفیقی چشم نواز از آنها ایجاد شده است، توانسته ایم برای بسیاری از هنرمندان کشور ایجاد اشتغال نماییم.

ابداع در مجموعه آقاجانی:

ایجاد این سبک جدید از تولید صنایع دستی توسط مجموعه آقاجانی توانسته است با توجه به سلیقه­ یابی بسیاری از مخاطبان و پاسخ به رفع نیاز آنها، بازار جدیدی را پیش روی هنرمندان قرار دهد . همچنین این سبک از تولید محصولات با استقبال فوق العاده­ ای از سوی هموطنان مواجه شده است.

مس مورد استفاده در محصولات پرداز:

فلز مس مورد استفاده برای محصولات مس و پرداز باید از ضخامت و مقاومت نسبی بالایی برخوردار باشد. به منظور جلوگیری از اکسید و سیاه شدن رنگ مس، سطح آن با روکش پلی استر آلمانی پوشانده می شود، که خود باعث افزایش مقاومت محصول می­گردد.

پرداز روی مس:

برای ساخت محصولات مس ­و­ پرداز، ابتدا باید مس خام به دست هنرمندان چیره دست و با توجه به فرم از پیش تعیین شده ساخته شود. سپس روی قسمت های مورد نظر بدنه مسی محصول طراحی و نقاشی به دست هنرمندان ماهر صورت می­گیرد. و در انتها و برای محافظت بیشتر، تمامی سطح اثر با یک لایه پلی استر پوشیده می­گردد.

محصولات مس و پرداز در مجموعه صنایع دستی آقاجانی:

ما در مجموعه صنایع دستی آقاجانی با کمک هنرمندان ماهر نقاش و نگارگر و با استفاده از مرغوب ترین مواد مورد استفاده در زمینه تهیه زیرساخت فلزی و مواد پوششی آنها، به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده محصولات مس و پرداز در ایران شناخته شده ایم. تنوع حداکثری محصولات از لحاظ فرم و نقش، استفاده از فلز مرغوب جهت زیرساخت و همچنین مواد بکار رفته درجه یک در تمامی مراحل تولید، ما را همواره پیشرو و ارائه دهنده برترین­ ها در صنایع دستی ایران کرده است .

 

آجیل خوری 11 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان335,000

آجیل خوری 13 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان415,000

آجیل خوری 16 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان550,000

آجیل خوری 20 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان845,000

آجیل خوری 25 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان1,150,000

آجیل خوری 30 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان1,430,000

آجیل خوری سوپر مس و پرداز برند آقاجانی

تومان2,880,000

آینه بته جقه مس و پرداز برند آقاجانی

تومان2,070,000

آینه مستطیل 4 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان1,965,000

آینه مستطیل2 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان1,080,000

آینه مستطیل3 مس و پرداز برند آقاجانی

تومان1,550,000

بشقاب 25 شبکه بری مس و پرداز برند آقاجانی

تومان380,000

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *