در حال نمایش 26 نتیجه

گل و مرغ

نقش گل و مرغ را می‌توان به عنوان یکی از معروف‌ترین سبک‌های نگارگری سنتی ایرانی معرفی کرد. همان‌طور که از نام آن مشخص است، در این نگاره‌ها از دو عنصر گل و مرغ استفاده می‌شود. در حال حاضر نیز محصولات زیادی با این سبک نگارگری و هنر تشعیر ساخته می‌شوند.

از جمله محصولات و ظروف گل و مرغ موجود در مجموعه آقاجانی می‌توان:

آجیل‌خوری، آینه، بشقاب، بشقاب، پارچ، تنگ، جام شربت‌خوری، دخل، سرویس چای‌خوری، سرویس سماور، سرویس شربت‌خوری، سنبلدان، سنگاب، سینی، شکلات‌خوری و شمعدان اشاره کرد. شما می‌توانید برای خرید محصولات گل و مرغ، از طریق این صفحه از مجموعه آقاجانی اقدام کنید.

هنر تشعیر و استفاده از آن در محصولات گل و مرغ

هنر تشعیر را می‌توان نوع نگارگری و تذهیب از شاخه‌های نقاشی سنتی دانست. شاید بسیاری از مردم نام این هنر را تا به امروز نشنیده باشند، اما مطمئنا آثاری را مشاهده کرده‌اند که از طریق این سبک هنر نگارگری خلق شده‌اند. به طور کلی، این هنر روی انواع ظروف، تابلو‌ها و بناهای تاریخی دیده می‌شود.

تشعیرسازی به هنری گفته می‌شود که از طریق تشعیر می‌توان آثار هنری را خلق کرد. به طور کلی نیز، کلمه تشعیر از واژه شعر الهام گرفته شده و به معنی مو است. چرا که طرح‌ها و خصوصی که در این هنر کشیده می‌شود، با قلم موهای مخصوص و بسیار باریک انجام می‌شوند. همچنین می‌توان گفت که هنر تشعیر را می‌توان به دو دسته مهم گیاهی و وحوش تقسیم کرد. سبک طراحی گل و مرغ یکی از طرح‌هایی است که می‌توان با کمک تشعیر آن را پیاده‌سازی کرد.

هر نکته‌ای که باید درباره طرح محصولات گل و مرغ بدانید

از گذشته تا به امروز، سبک‌های مختلفی در نگارگری ایرانی معرفی شده‌اند که تقریبا همه ما با برخی از آن‌ها آشنا هستیم. از جمله محبوب‌ترین و البته شناخته‌شده‌ترین سبک‌های نگارگری سنتی ایرانی می‌توان به نقش گل و مرغ اشاره کرد. این سبک طراحی، دارای دو عنصر اصلی گل و مرغ است.

به طور کلی نیز گل و مرغ را می‌توان نماد موهبت الهی و تجلی طریق و لطیف آفریدگار دانست. به طور کلی، می‌توان گفت که در محصولات با طرح گل و مرغ، این دو عنصر درست مانند عاشق و معشوق در مناظره عاشقانه هستند.

در واقع، می‌توان مرغ را عاشق و گل را معشوق دانست. این هنر و سبک طراحی از تاریخ ایران باستان وجود داشته و در دیوارنگاره‌های ساسانی هم استفاده شده است. در حال حاضر نیز محصولات زیادی با هنر تشعیر و نگارگری گل و مرغ ساخته می‌شود.

محصولات گل و مرغ آقاجانی چگونه تولید می‌شوند؟

در حال حاضر، مجموعه‌های مختلفی امکان خرید انواع محصولات گل و مرغ را فراهم کرده‌اند. اما شرکت صنایع دستی آقاجانی، تنها مجموعه‌ای است که خط تولید مناسب برای ساخت زیرساخت‌های مس را در کنار خط تولید محصولات گل و مرغ به صورت هم‌زمان دارد.

به طور کلی، اگر قصد خرید محصولات گل و مرغ را از مجموعه آقاجانی دارید، بد نیست این نکته را بدانید که برای ساخت این محصولات باید مراحل مختلفی طی شوند. از جمله این مراحل می‌توان به چرخ‌کاری، شست‌وشو، فرچه‌کاری و پلی‌استر در بخش آماده‌سازی زیرساخت محصولات و مراحل اجرای طرح گل و مرغ، بتونه‌کاری، ساب، رزین و سمباده برای مراحل بعدی اشاره کرد.

این نکته را در نظر داشته باشید که برخی دلایل باعث تمایز محصولات آقاجانی از محصولات مجموعه‌های دیگر شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به دقت کار بالاتر و همین‌طور کیفیت نهایی بالاتر در بخش چرخ‌کاری اشاره کرد.

برخی از محبوب‌ترین مدل‌های محصولات گل و مرغ در فروشگاه آقاجانی

ما در مجموعه آقاجانی امکان خرید انواع محصولات گل و مرغ را به صورت آنلاین برای شما فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید از مجموعه ما انواع:

آجیل‌خوری، آینه، بشقاب پرنده، بشقاب، پارچ، تنگ، جام شربت‌خوری، دخل، سرویس چای‌خوری، سرویس سماور، سرویس شربت‌خوری، سنبلدان، سنگاب، سینی، شکلات‌خوری، شمعدان، شیرینی‌خوری، قندان، کاسه، کشکول، گالش، گزخوری، گلاب‌پاش، گلدان و لاله اشاره کرد.

دلایل انتخاب آقاجانی برای خرید محصولات گل و مرغ

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم داده‌اند تا فروشگاه و مجموعه آقاجانی به یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید محصولات گل و مرغ تبدیل شود. محصولات با نقش و نگار سنتی ایرانی همواره از ارزش بالایی برخوردار بوده‌اند و قیمت آن‌ها دائما در حال طی کردن روند صعودی است.

همچنین محصولاتی که کیفیت و دقت ساخت بسیار بالایی داشته باشد، ارزششان چند برابر خواهد شد. همین موضوع باعث شده است تا به خرید محصولات گل و مرغ بتوان به دید سرمایه‌گذاری هم نگاه کرد. در کنار سرمایه‌گذاری، با خرید محصولات با نقش و نگاره گل و مرغ می‌توانید زیبایی منحصر به فردی را در فضای مورد نظر ایجاد کنید.

به دلیل سنتی بودن و هم‌خوانی با فرهنگ ایرانی، کمتر کسی است که با دیدن این محصولات توجهش به آن‌ها جلب نشود. اگر قصد برگزاری جلسات کاری مهم را با حضور مهمانان مهمی دارید، می‌توانید از این محصولات استفاده کنید.

برای خرید محصولات گل و مرغ ممکن است این سوال در ذهنتان مطرح شود که چرا آقاجانی را برای خرید این نوع محصولات انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که آقاجانی امکان ارسال محصولات به سراسر کشور، ارائه خدمات مشاوره برای خرید محصولات گل و مرغ، امکان خرید قسطی محصولات گران‌قیمت، امکان پرداخت آنلاین از طریق درگاه‌های ایمن بانکی، امکان پرداخت در مکان دریافت محصول و امکان ارائه شناسنامه محصول برای محصولات نفیس گل و مرغ را دارد.

خرید خاص‌ترین محصولات گل و مرغ از فروشگاه آقاجانی

آجیل خوری، آینه، بشقاب پرنده، بشقاب، پارچ، تنگ، جام شربت خوری، دخل، سرویس چای خوری، سرویس سماور، سرویس شربت خوری، سنبلدان، سنگاب، سینی، شکلات خوری، شمعدان، شیرینی خوری، قندان، کاسه، کشکول، گالش، گزخوری، گلاب پاش، گلدان و لاله از جمله محصولات گل و مرغی هستند که می‌توانید همین حالا و از طریق این صفحه، آن‌ها را از فروشگاه آقاجانی خریداری کنید.

محصولات گل و مرغ نفیس آقاجانی می‌توانند هر نگاهی را به خود جلب و زیبایی خاصی را در محیط ایجاد کنند. برای دریافت خدمات مشاوره و خرید از مجموعه ما، کافی است همین حالا با کارشناسان آقاجانی تماس بگیرید.